Go to the Home page Add games and view your data in the Your 92 section Stats Zone Go to the Card Museum Go to the Library

2-1

2016
/17

Comments :
MAGYAR KUPA 9th ROUND. FIRST LEG. A Ferencváros 2–1-re legyő:::zte a Budapest Honvédot első:::, 2017-es tétmeccsén, a Magyar Kupa nyolcaddöntő:::jének első::: mérkő:::zésén. A vezetést az új igazolás, Amadou Moutari szerezte meg, majd Leandro is betalált, a találkozó végén pedig Davide Lanzafame szépített. Ezzel Thomas Doll együttese egygólos elő:::nnyel várja a visszavágót. HIRDETÉS Moutari szerezte a Ferencváros első::: gólját MAGYAR KUPA NYOLCADDÖNTŐ:::, 1. MÉRKŐ:::ZÉS FERENCVÁROS–HONVÉD 2–1 (1–0) Groupama Aréna, 6817 néző:::. V: Iványi (Albert, Buzás) FTC: Dibusz – Botka, Koch, Leandro, Sternberg – Kleinheisler (Hajnal, 80.), Dilaver, Gera Z. – Moutari (Radó, 84.), Böde, Djuricin (Lovrencsics, 90.) Honvéd: Gróf – Ikenne-King, Kamber, Lovric, Laczkó (Baráth, 53.), Holender (Kabangu, 57.) – Hidi, Gazdag (Vasziljevics, 80.), Nagy G. – Eppel, Lanzafame G: Moutari (33.), Leandro (52.), ill. Lanzafame (89.) Öt új igazolás is ott volt a Fradi kezdő:::csapatában! Botka Endre épp korábbi klubja ellen mutatkozhatott be tétmeccsen a zöld-fehéreknél, rajta kívül Kleinheisler László, Julian Koch, Amadou Moutari és Janek Sternberg is pályán volt a kezdő::: sípszónál. A Honvéd két csatárral, Eppel Mártonnal és Davide Lanzafaméval rohamozott, ám Marco Rossi öt védő:::vel küldte fel az övéit. Panaszkodni nem lehetett okunk, nagyszerű::: iramban kezdő:::dött meg a találkozó. Az ötödik percben Böde Dániel lő:::tt az oldalhálóba, majd a következő::: támadásnál Hidi Patrik gyönyörű::: lövését Dibusz Dénes védte pompás bravúrral, a szöglet után pedig Eppel Márton fejelt kevéssel mellé. Az első::: tíz perc nagy lendülete egy picit alábbhagyott egy rövid ideig, ám aztán a 24. percben Marco Djuricin szöglete után Böde kevéssel rontott, nem sokkal késő:::bb pedig Kleinheisler első::: villanásáról, egy kiváló passzról maradt le éppen csak. Jól jellemzi a meccset, hogy többször is az egyik oldali ziccerre ziccer jött a másik oldalon is. Nem volt ez másképp akkor sem, amikor Hidi lövése megpattant Kochon, Leandro pedig a gólvonalról tisztázott. Hat perccel késő:::bb megszületett az első::: találat, mindkét csapat játékában benne volt a gól, de a hazaiak szerezték meg a vezetést. Moutari góllal debütált: szemfülesen (igaz, a felkarját is használva) szerzett Laczkó Zsolt elő:::l labdát, kilépett vele, majd nem hibázta el a ziccerét (1–0). Még mindig van mit írni az első::: félidő:::rő:::l, melynek a vége is nagyon izgalmas volt. Elő:::bb Lanzafame hibázott kevéssel szép csel és ballábas lövés után, majd Eppel fejelt lécre egy szabadrúgást követő:::en, az ellentámadásnál pedig Moutari is a lécet találta el! Nagyszerű::: első::: félidő::: volt! A Honvéd rosszabbul kezdte a második félidő:::t, mint az első:::t, egy Fradi-szögletet követő:::en Koch fejelt, azután még tisztázott a Honvéd-védelem, de Gera visszafejelte a labdát, Leandro pedig a kapuba csúsztatott (2–0). A Fradi eldönthette volna a továbbjutást, ha megtartja vagy növeli elő:::nyét. Utóbbira is volt lehető:::sége, mivel Moutari kiválóan futballozott, s az egyik felfutását és passzát követő:::en Böde lövését védte hatalmas bravúrral Gróf Dávid. A 89. percben a hazaiak számára jött a feketeleves: a szöglet utáni Eppel-csúsztatásból Lanzafame közelrő:::l a kapuba bombázott (2–1). Ha a Fradi így játszik a visszavágón, nem lehet gondja a továbbjutással, de a Honvédnak is megvoltak a lehető:::ségei, az idegenben szerzett góljával pedig megmaradt az esélye, hogy bejusson a legjobb nyolc közé.

DT92 Members at this game: (you can click here to load your profile picture)